۲۰۰ هکتار از زمین‌های اطراف مسجد جمکران برای احداث پارکینگ اختصاص یافت

به گزارش ایرنا، سید مرتضی سقائیان نژاد روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از ۴۰ پروژه مجموعه مدیریت شهری، افزود: شش هزار سلول پارک خودرو و ۲ هزار و ۱۰۰ جای پارکینگ موتورسیکلت در قم وجود دارد که پاسخگوی نیازهای مردم و زائران نیست.

وی ادامه داد: رایزنی و مذاکرات با سرمایه‌گذاران پروژه ضلع شرقی حرم مطهر در حال انجام است و پس از عقد قرارداد یک هزار و۶۰۰ پارکینگ در این محل احداث خواهد شد.

شهردار قم اضافه کرد: پارکینگ استقلال با ظرفیت ۳۰۰ جای پارک به‌زودی افتتاح و پروژه پارکینگ طبقاتی سیرنگ نیز با ۴۰۰ سلول پارک طی هفته جاری به زمین زده خواهد شد.

وی با تاکید بر کمبود پارکینگ در قم، اظهار داشت: تا یک سال آینده یک هزار و ۲۰۰ سلول پارک جدید در شهر قم به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار قم در ادامه عنوان کرد: سال گذشته افزون بر ۱۳ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در قم به بهره‌برداری رسید که نسبت به بودجه ۴ هزارمیلیاردی شهرداری رقم قابل‌توجهی بوده‌است.

وی ابراز کرد: محور پیامبر اعظم یکی از بسترهای مهم اقتصادی و سرمایه‌گذاری قم است و لازم است برای ضمانت سرمایه‌گذاری در آن زیرساخت‌های لازم احداث و تملک بلوک‌های باقی‌مانده انجام بگیرد.

وی اظهار داشت: سرانه فضای سبز شهرداری قم با عبور از مرز ۲۰ مترمربع در وضعیت مطلوبی در بین کلان‌شهرهای کشور قرار دارد.

سقائیان نژاد تصریح کرد: در مباحث فرهنگ ایثار و شهادت شهرداری محور اقدامات شهری است و هماهنگی خوبی با قرارگاه ۱۹ دی وجود دارد.

همزمان با هفته دولت ۴۰ پروژه مجموعه مدیریت شهری قم بااعتباری بالغ‌بر یکهزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.