۱۷۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ به بیت‌المال و مردم برگشته است

به گزارش شامگاه سه‌شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی حرم حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود طالبی در دیدار مسئولان قضایی استان قم با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت حرم، افزود: کار سازمان بازرسی نظارت بر دستگاه‌های استان است از این رو بدنه این سازمان را نیروهای متخصص در رشته‌‍های مختلف تشکیل داده‌اند.

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها به صورت دوره‌ای و با حضور در دستگاه‌های اداری صورت می گیرد، افزود: خروجی بازرسی‌ها به اصلاح فرایندها و اثربخشی مالی در تضییع بیت‌المال برمی‌شود.

وی با بیان این‌که به دنبال بازرسی‌ها مبالغ زیادی به بیت‌المال عودت داده می‌شود، ادامه داد: در سال گذشته ما ۱۷۰ میلیارد تومان اثر بخشی مالی در استان قم داشتیم که حدود ۱۵۸ میلیارد تومان آن به بیت المال برگشته و ۱۲ میلیارد تومان نیز به جیب مردم بازگشته است.

طالبی با بیان این‌که برخورد با افراد مجرم و متخلف در اولویت اقدامات بازرسی است، گفت: تمامی نیروهای ما از افراد مومن، متدین و مذهبی هستند و با هر عنوانی که در دستگاه‌های اداری ورود پیدا می‌کنند به بحث عفاف و حجاب هم توجه دارند و با برخوردهای نرم و تذکر به مدیر هر مجموعه سعی در اصلاح موارد دارند.

وی با بیان این‌که بیشتر دستگاه‌ها از نظر عفاف و حجاب وضعیت مطلوبی دارند، افزود: تعداد محدودی از مراکز مشکلات جدی در بحث عفاف و حجاب دارند که مشکل آن‌ها نیز درحال پیگیری است.

دادستان قم نیز در این جلسه با اشاره به حمایت قوه قضاییه از برخورد با آسیب‌های اجتماعی مانند جرایم حوزه عفاف و حجاب، گفت: در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی از آمر به معروف حمایت می‌کنیم به شرطی که از قانون تجاوز نکرده باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن غریب افزود: سیاست ما در برخورد با جرایم خشن، سیاست قاطع و اجرای سریع احکام قضایی است که بازدارنده خواهد بود.

وی با بیان این‌که تخفیف در اجرای احکام در احکام سنگین نداریم و فقط در جرایم سبک از تخفیف در مجازات استفاده می‌کنیم، گفت: در چند سال اخیر احکامی که اجرا شده است آثار بازدارندگی خوبی داشته و در زندان همه می‌دانند که حکمی که صادر می‌شود به‌سرعت اجرایی می‌شود.

وی گفت: در بحث صدور دستور قضایی برای اجرای قانون هیچ موردی نبوده که درخواست شود و دستور قضایی صادر نشود.

غریب با بیان این‌که ما حمایت از آمران به معروف و مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی را وظیفه شرعی خود می‌دانیم، گفت: در زمینه صدور دستور قضایی شبانه‌روز پاسخگو هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.