گچساران در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد

سید طاهر حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به نزدیک شدن سال تحصیلی جدید رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تزریق دُز های واکسن کرونا را باید جدی تر اجرا کرد.

وی با بیان اینکه شهروندان گچسارانی از ساده‌انگاری در زمینه بیماری کرونا خود داری کنند گفت: تا کنون ۶۸ هزار و ۲۳ مورد نمونه گیری از افراد مشکوک به کرونا در گچساران صورت گرفته که از این تعداد نمونه گیری ها ۲۰ هزار و ۷۵۲ مورد آنها مثبت بوده است.

حسینی افزود: از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون ۲۰ هزار و ۷۰۸ بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان بهبود یافته اند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران ابراز کرد: ۲۴۲ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا تاکنون جان باخته اند و هم اکنون ۲۷ بیمار کرونایی در قرنطینه خانگی در این شهرستان قرار دارند.

حسینی گفت: از آغاز طرح واکسیناسیون برای مقابله با کرونا تاکنون ۲۰۵ هزار و ۳۵۳ دُز واکسن به گروه های هدف این شهرستان تزریق شده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران تصریح کرد: شهروندان گچسارانی در این مدت ۸۶ هزار و ۱۳۵ نفر دُز نخست و ۷۹ هزار و ۲۸۰ دوم کرونا را دریافت کرده اند.

وی افزود: تاکنون ۳۹ هزار و ۷۵۹ مورد دُز سوم واکسن کرونا برای گروه های هدف این شهرستان تزریق شده است.

حسینی تصریح کرد: مراکز تزریق واکسن کرونا در گچساران فعال بوده و شهروندان بویژه افراد دارای بیماری‌های زمینه ای یا حساس برای تکمیل دُز واکسن کرونا خود اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.