هزار میلیارد تومان از محل مازاد مالیات به شهرداری‌ها و علوم پزشکی زنجان پرداخت شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن افشارچی روز سه شنبه در سفر یک روزه خود به شهرستان خرمدره در دیدار با مدیران و شماری از معتمدان و اقشار مختلف مردم این شهرستان با بیان اینکه بودجه عمرانی استان در سال جاری ۹۵۰ میلیارد تومان است، افزود: تا کنون فقط ۶۰ میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص یافته است و با اتکای تنها به این نوع اعتبارات نمی شود کارهای زیادی را پیش برد.

وی با بیان اینکه بودجه برخی از استان های همجوار و همسطح نسبت به استان زنجان ۲ برابر است، گفت: استان زنجان از حیث میزان بودجه عمرانی به صورت تاریخی یک عقب ماندگی دارد و این مساله باید توسط نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.

افشارچی تصریح کرد: مجموعه مدیریت استان اعم از نمایندگان و مدیریت اجرایی استان باید تلاش کنیم تا دست کم ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان بر بودجه عمرانی استان اضافه شود چون آن وقت دست ما برای اجرای برخی پروژه ها در سطح استان بازتر خواهد شد.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چند سالی است اوضاع و احوال کشور خوب نیست، گفت: نظام طی هفت هشت سال گذشته با ۲ موج تحریمی مواجه شده و در فروش نفت مشکلاتی پیش آمده است؛ البته اتکای به نفت اشتباه است و ما طی سالیان گذشته راه را اشتباه رفتیم، باید در اجرای طرح ها بخش خصوصی را پای کار بیاوریم.

افشارچی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهرستان خرمدره از حیث مولفه ها و شاخص های توسعه رتبه نخست را در استان دارد، گفت: البته این ویژگی ها، نافی مسئولیت ما در رفع سایر کمبودها و مسائل در شهرستان نیست.

به گزارش ایرنا، آغاز عملیات اجرایی ساخت ۸۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهر خرمدره، افتتاح پنج کیلومتر روکش آسفالت آزاد راه زنجان – قزوین با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان، افتتاح یک واحد بسته بندی محصولات غذایی با سرمایه گذاری هشت میلیارد تومان، افتتاح پروژه زیر گذر پل جمالدین شهر خرمدره با اعتبار ۶ و نیم میلیارد تومان، افتتاح مدرسه ۶ کلاسه روستای قلعه حسینیه با اعتبار پنج میلیارد تومان و ملاقات های مردمی از جمله برنامه های سفر یک روزه استاندار زنجان به شهرستان خرمدره بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.