معابر ۶۰ روستای ایلام طی یکسال گذشته آسفالت شده است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حبیب الله محبی عصر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: همزمان با هفته دولت ۲۸ پروژه با اعتبار ۳۰۲ میلیارد تومان در بخش های مختلف عمران روستایی (آسفالت، اجرای طرح هادی) و بهسازی مسکن روستایی افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی افزود: این ایام اجرای طرح هادی روستایی در سطح شهرستان های ایلام، ایوان، آبدانان، دره شهر، چوار، چرداول، دهلران، سیروان، ملکشاهی، مهران و در سطح ۲۷ روستا به بهره برداری رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام یادآور شد: ارائه تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی در سطح ۱۲ شهرستان استان به تعداد ۲ هزار و ۸۱۴ واحد با اشتغالزایی هشت هزار و ۴۰۰ نفر از جمله طرح های افتتاحی ایام هفته دولت است.

محبی با اشاره به اقدامات این اداره کل طی یکسال گذشته گفت: در حوزه عمران روستایی تهیه و بازنگری طرح هادی روستایی در سطح ۵۹ ورستای استان با اعتبار چهار میلیارد تومان انجام شده است.

وی بیان کرد: در این بازه زمانی ( یکسال گذشته) اجرای طرح هادی در سطح ۱۰۲ روستای استان با اعتباری معادل ۸۰۰ میلیارد ریال اجرایی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با بیان اینکه از طرح هادی به عنوان هدایتگر یاد می شود، تاکید کرد: به عبارتی طرح هادی هدایت کننده معابر و مسیرهای یک روستا جهت مشخص کردن زیرساخت های آن است تا هر خدمتی که از سوی هر دستگاهی انجام می شود، براساس طرح هادی آن روستا صورت گیرد، در واقع طرح هادی، بیانگر و هدایت کننده توسعه هر منطقه خواهد بود و از این رو کاربرد روستاها براساس آن دیده و تعریف شده است.

محبی دورنمای طرح هادی در روستاها را بسیار روشن و مثبت دانست و گفت: در این طرح هم به بعد طراحی و هم به بخش اشتغال و معیشت روستاییان توجه خاصی شده است و چون نقش هدایتی را نیز دارد، در صورت اجرای صحیح و دقیق آن بهسازی، نوسازی و توسعه مناطق روستایی و در نهایت ماندگاری روستاییان را در روستاها با تامین معیشت آنان به همراه خواهد داشت.

آسفالت معابر ۶۰ روستا طی یکسال گذشته در ایلام

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام تاکید کرد: بهبود زیرساخت های روستاها در توسعه پایدار مناطق و ایجاد انگیزه برای روستاییان در راستای توسعه کشور از سوی بنیاد مسکن، موجب شده در راستای سیاست ها و راهبردهای توسعه ای مسکن کشور گام های مطلوبی بردارد و مطابق با رویکردهای و راهبردهای حمایتی از اقشار ضعیف جامعه حرکت کند.

وی افزود: سال گذشته مبلغ ۵۰ میلیارد تومان از محل مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت به ایلام تخصیص داده شد و امسال نیز ۷۰ میلیارد تومان از این محل در استان ایلام محقق شده است.

محبی ادامه داد: در غالب طرح نهضت معابر روستایی ایلام از شهریور سال گذشته تا بحال ۶۰ روستا آسفالت معابر شده که ۲۸ مورد از این روستا ها در هفته دولت به بهره برداری رسید.

وی گفت: برای این طرح بیش از ۳۶۰ هزار متر مربع عملیات آسفالت ریزی معابر انجام شده است.

۲ هزار جلد سند در یک سال گذشته به متقاضیان ایلامی واگذار شد

محبی با بیان اینکه بنیاد مسکن علاوه بر بازنگری طرح هادی روستایی وظایفی چون اعطای سند مالکیت با همکاری ثبت اسناد، در روستا ها وشهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت را بر عهده دارد افزود:طی سال گذشته تاکنون ۲ هزار جلد اسناد مالکیت با همکاری ثبت اسناد استان صادر و به متقاضیان تحویل شده است.

۹۶ درصد پروژه های مسکن ملی توسط بنیاد مسکن ایلام احداث می شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام در مورد طرح نهضت ملی مسکن که در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت از سوی اداره کل مسکن و شهرسازی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شده است، گفت: یک هزار و ۵۴۵ مورد طرح نهضت ملی مسکن در استان وجود دارد که ۹۶ درصد این طرح توسط بنیاد مسکن ساخته می شود.

وی افزود:در بخش مسکن روستایی با حمایت وهمکاری و تفاهم نامه هایی که با کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی و قرارگاه سازندگی با متولی بنیاد مسکن وجود دارد ،علی رغم اینکه سهمیه ی ایلام دو هزار واحد بود خوشبختانه بالغ بر سه هزار و ۶۰۰ واحد در سال ۱۴۰۰ را در دستور کار قرار گرفت، که دو هزار و ۸۱۴ واحد در هفته دولت به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: برای اجرای این پروژه ها و همچنین واحد های نیمه تمام سال گذشته ازکمک های بلاعوض بنیاد مستضعفان و حساب صد امام(ره)،کمیته امداد و همچنین تسهیلات قرض‌الحسنه ی ۵۰ میلیونی ، ۱۰۰ میلیون تومانی و همچنین ۲۰۰ میلیونی که به تازگی توسط رییس جمهور دستور داده شده و در صورت ابلاغ به بانک به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.