مالکیت اراضی کشاورزی کشور هرچه زودتر تعیین تکلیف شود

به گزارش ایرنا حسن بابایی روز سه شنبه در جلسه شورای قضائی لرستان با اشاره به تاکید قوه قضائیه بر لزوم اجرای قانون افزود: وضعیت متر به متر اراضی باید مشخص و روشن، مالکیت اراضی کشاورزی هر چه زودتر تعیین تکلیف و نسبت به صدور سند قانونی برای آنها اقدام شود.

وی با بیان اینکه قانون مانع زمین خواری، جنگل خواری و ساحل خواری می شود افزود: اعتبارات اجرای طرح کاداستر به استان ها پرداخت می شود و نظام کاداستر به استان ها ابلاغ شده است.

بابایی با بیان اینکه اکنون کمتر از سه درصد اراضی کشاورزی لرستان سند دارند اظهار داشت: این آمار قابل قبول نیست و تمام امکانات مالی و ظرفیت های خود را در سازمان برای حمایت از صدور سند اراضی کشاورزی در اختیار قرار خواهیم داد.

وی تصریح کرد: اقدام کشاورزان برای پیگیری صدور سند اراضی کشاورزی استان بسیار زمانبر خواهد بود بنابراین این مهم، شایسته حرکتی جهادی و میدانی از سوی دستگاه‌های متولی است.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری هرچه زودتر جشن کاداستر در اراضی کشاورزی لرستان عنوان کرد: اجرای حدنگاری اراضی کشاورزی بهترین کمک برای کاهش ورودی پرونده‌ها است که انتظار می رود دستگاه‌های متولی پای کار بیایند تا پایان امسال، این جشن برای لرستان برگزار شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه یک قاضی ویژه برای این موضوع از سوی رئیس کل دادگستری لرستان پیش بینی شود افزود: باید حدنگاری اجرا شود تا موجب تشکیل پرونده‌های دعوی نگردد.

بابایی اضافه کرد: مردم قدرشناس هستند و باید نهضت خدمت رسانی را مستمر ادامه دهیم که در این راستا قوه قضائیه از وضعیت منفعل در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خارج شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.