سهم ۳.۹ درصدی لرستان از تسهیلات تولید و اشتغال‌زایی کشور

به گزارش ایرنا الهام شاداب فر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در دولت سیزدهم تسهیلات قابل توجهی جهت پرداخت به تفکیک سرمایه ثابت و در گردش تخصیص یافته است که در این بین سهم استان لرستان ۳‌.۹ درصد است.

وی افزود: این تسهیلات با نرخ سود متغیر ۱۰ تا ۱۴ درصد به تناسب میزان توسعه یافتگی با اولویت اشتغال زایی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اقتصادی به استان تخصیص یافته است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان بیان کرد: این تسهیلات جهت ایجاد و تکمیل پروژه‌های اقتصادی بخش خصوصی در حوزه صنعت، معدن، کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی، بهداشت، ورزش، ارشاد، مشاغل خرد و خانگی تعلق گرفته است.

شاداب فر گفت: این تسهیلات نیز از طریق نهادهای حمایتی نظیر بنیاد برکت، کمیته امداد و سازمان بهزیستی بین افراد متقاضی که دارای شرایط هستند تعلق گرفته است.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل های اجرایی، طرح هایی که جهت دریافت این تسهیلات معرفی می‌شوند ابتدا باید در کمیته‌های فنی دستگاه‌های بررسی و سپس در کمیته کارشناسی استان مورد ارزیابی قرار گرفته و سپس در کمیته استانی و شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان مورد تایید و در نهایت جهت بررسی و پرداخت به بانک های عامل معرفی شدند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان عنوان کرد: با همکاری و تعامل کلیه دستگاه اجرایی، نهادهای حمایتی و بانک‌های عامل، تاکنون بالغ بر ۸۰ درصد منابع تخصصی در استان جذب و پرداخته شده و یا در حال پرداخت به طرح های بخش خصوصی در حوزه های گوناگون است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.