دبیرخانه کشوری معارف اسلامی در آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد استقرار یافت

حسنعلی عزت‌خواه روز سه شنبه در نشست کمیته تخصصی این دبیرخانه اظهار داشت: قرآن نه به عنوان یک کتاب درسی بلکه کتاب زندگی است و استقرار دبیرخانه این کتاب ارزشمند برای اولین بار در استان کاری ستودنی و قابل تقدیر است.

وی افزود: برنامه ریزی برای تولید محتوا و استقاده از ظرفیت‌های ائمه جمعه و صاحب نظران دبیران تخصصی درس قرآن و معارف اسلامی در دبیرخانه مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تاقبل از بازگشایی مدارس و در پروژه مهر فعالیتهای کمیته راهبری کیفیت بخشی درس آموزش قرآن و معارف اسلامی به خوبی تبیین شود تا در طول سال تحصیلی از همه ظرفیتها استفاده شود.

عزت خواه ، تبیین الگوهای مشارکتی معلمان در راهبردهای آموزشی ،اشاعه روش‌های تلفیق قرآن و معارف به یکدیگر ، همکاری با سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی و دفتر تالیف کتب درسی ، شناسایی و بهره گیری از اساتید و منابع معتبر در زمینه قرآن و معارف اسلامی جهت پاسخگویی به سوالات و شبهات معلمان و بسط ، گسترش و اشاعه تجارب و دستاوردهای موفق معلمان را از مهمترین اهداف دبیرخانه برشمرد.
محمد جمالی آرند معاون آموزش متوسطه اداره‌ کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: پیگیری وتلاش برای استقرار دبیرخانه در دوره دوم متوسطه نیز در دستور کار است.

رئیس گروهای آموزشی و کیفیت بخشی اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد از برنامه ریزی برای برگزاری همایش کشوری دبیرخانه درس قرآن و معارف اسلامی در آذرماه خبر داد.

داوود نیک بخت گفت: تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت معلمان پرتلاش وتوانمند، نخبگان و فضای مجازی برای استمرار استقرار این دبیرخانه در استان برنامه ریزی اصولی و مدون داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.