استاندار یزد: یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهران فاطمی روز سه‌شنبه در نشست ساماندهی امور جوانان یزد افزود: پرداخت وام ازدواج جوانان باید با همکای بانک‌های عامل بیش از گذشته تسهیل و دغدغه این قشر برای دریافت تسهیلات رفع شود.

وی با قدردانی از اقداماتی که تاکنون در زمینه بسترسازی برای ازدواج جوانان صورت گرفته، ادامه داد: در برخی شعب بانک ها موضوع ضامن‌ به گونه ای غیرمتعارف مطرح می شود که در این زمینه بررسی و تذکرات لازم داده شده و باید مشکلات این بخش حل و شرایط برای پرداخت وام‌ فراهم شود.

فاطمی در ادامه با بیان اینکه بخشی از افزایش نرخ بیکاری استان به دلیل بیکاری بالای بانوان است، گفت: باید ظرفیت‌های اشتغال بانوان متناسب با زیست بوم و فرهنگ زنان یزدی دنبال شود و در کوتاهترین زمان ممکن نقشه‌راه در این زمین تدوین شود.

فاطمی اظهار کرد: حوزه‌های مشاغل خانگی، اقتصاد دیجیتال، گردشگری و شرکت‌های دانش بنیان از جمله حوزه‌هایی است که می‌توانیم در آن برای بانوان استان اشتغال ایجاد کنیم و فضای کسب و کار را به این سمت و سو ببریم.

به گفته استاندار یزد: تعاونی‌های بانوان با امتیازات ویژه در استان راه‌اندازی و تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ با رویکرد اشتغال بانوان پرداخت می شود .

علیرضا پورسلمان مدیرکل ورزش و جوانان یزد نیز با تبیین اهمیت اشتغال و ترویج فرهنگ ازدواج در تامین سلامت نسل جوان جامعه همکاری بیشتر بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج را خواستار شد .

استان یزد یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.