۶۸ میلیاد ریال در دولت سیزدهم به حساب دهیاری‌های بخش جرگلان خراسان‌شمالی واریز شد

محمد افشین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان اعتبار در حوزه عمران و آبادانی روستاها، بهسازی معابر و هدایت آبهای سطحی، زیرسازی و شن ریزی معابر، احداث دیوار ساحلی، احداث پل آبرو، تکمیل و تجهیز ساختمان دهیاری ها و جمع آوری زباله و مدیریت پسماند هزینه شده است.

وی افزود: ساختمان دهیاری ۲۸ روستای بخش جرگلان نیز در سالجاری با هزینه سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تجهیز و تکمیل شد.

افشین ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی با هدف تجهیز و نوسازی ماشین‌ها و ادوات کشاورزی جرگلان، ۲۰ دستگاه تراکتور و ۴۲ دستگاه ادوات به کشاورزان جرگلانی تحویل داده شد.

وی با اشاره به ظرفیت ویژه این بخش در تولید پیله ابریشم، گفت: شرایط آب و هوایی و نیز استقبال و گرایش رو به افزون ساکنین این بخش به پرورش کرم ابریشم به عنوان به منبع درآمد، باعث شده تا این منطقه به یکی از قطب های تولید پیله ابریشم تبدیل شود.

بخشدار جرگلان اضافه کرد: امسال نیز با توزیع یکهزار جعبه تخم نوغان توسط جهاد کشاورزی رازوجرگلان، ۳۲ تن پیله تر به ارزش ۸۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال در بخش جرگلان تولید شد.

افشین نقش شوراهای اسلامی و دهیاری ها را در توسعه پایدار و ایجاد اشتغال برای روستاییان برجسته دانست و بیان کرد: دولت با هدف جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها با ایجاد بسترهای لازم تلاش می کند زمینه ایجاد اشتغال و تولید را در روستاها فراهم کند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی هزار و ۲۹۷ روستا و آبادی دارد.

این استان دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

شهرستان مرزی راز و جرگلان، سه بخش و ۶ دهستان با جمعیت ۷۰ هزار نفر دارد و ۷۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.