۶۲۴ طرح تولیدی و اقتصادی از محل مصوبات سفر رئیس جمهور در مازندران اجرا می‌شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن خیریان‌پور امروز دوشنبه در مراسم افتتاح پروژه های کشاورزی شهرستان نکا در جمع خبرنگاران افزود : برای اجرای این طرح ها ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل مصوبات سفر رئیس جمهور و هیات دولت به مازندران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد : با بهره برداری از این طرح ها تحول شگرفی را در اشتغال و صادرات استان مازندران شاهد خواهیم بود و مردم اثرات اجرای این طرح ها را در آینده لمس خواهند کرد .

معاون استاندار مازندران با اشاره به این که این استان در تولیدات محصولات زراعی و باغی در کشور مطرح است ، گفت : در این میان شهرستان نکا نیز با تولیداتی که درحوزه کشاورزی دارد یکی از مناطق اثرگذار این حوزه محسوب می شود .

وی با تاکید بر این که ظرفیت های نکا تنها در بخش کشاورزی خلاصه نمی شود ، افزود : وجود نیروگاه و کارخانه سیمان این شهرستان را منحصر بفرد کرده است و می تواند تحولات خوبی ایجاد کند.

خیریانپور گفت : وجود چهار پایانه صادراتی در مازندران گامی مهمی برای صادرات، توسعه و اشتغال آفرینی است.

وی افزود: با توجه به شعار سال ، افزایش تولید و افزایش کیفیت محصولات تولیدی در بخش های مختلف و توسعه شرکت‌های دانش بنیان باید در دستور کار قرار گیرد چون افزایش شرکت‌های دانش بنیان ضمن تقلیل هزینه تولید، در کیفیت محصولات و افزایش اشتغال موثر است.

خیریانپور با اعلام این که استان مازندران با وجود سه بندر امیرآباد، فریدونکنار و نوشهر ظرفیت خوبی برای توسعه صادرات دارد، خاطر نشان کرد: باید با تولیدات با کیفیت و استفاده از ظرفیت این بنادر برای توسعه صادرات استفاده کرد.

در این مراسم که همزمان با ششمین روز هفته دولت برگزار شد ، ۲ طرح کشاورزی شامل یک واحد پرورش مرغ گوشتی در روستای زرندین سفلی و بازسازی یک واحد شالیکوبی در روستای اومال با اعتبار ۹ میلیارد تومانی به بهره برداری رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.