۱۱ هزار مسکن روستایی در گلستان در دست ساخت است

سیدمحمد حسینی عصر دوشنبه در مراسم بهره برداری متمرکز از هزار و ۴۱۵ خانه روستایی استان در روستای وحدت اسلامی بخش وشمگیر شهرستان آق قلا، افزود: سهمیه ساخت مسکن روستایی در سال ۱۴۰۱ برای استان گلستان، هفت هزار واحد دیده شده است .
وی همچنین با اشاره به افزایش تسهیلات بانکی ساخت مسکن روستایی گفت : این بسته حمایتی شامل متقاضیان ساخت از آبان ماه سال قبل می شود .
گلستان ۹۳۳ روستای بالای ۲۰ خانوار دارای طرح هادی دارد و ۴۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری این استان روستایی هستند.
گلستان ۲۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری در اجزای طرح هادی

چهمدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: این استان شمالی طرح هادی روستایی را در ۷۴ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اجرا در آورده و ۲۰ درصد از میانگین کشوری بالاتر است .
حسینی افزود: در گلستان ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار آن دارای طرح هادی است .
به گفته وی امسال اعتبار خوبی از محل منابع مختلف به ویژه سفر دولت سیزدهم به گلستان در نظر گرفته شده و شتاب بیشتری به اجرای طرح هادی روستایی خواهد داد.
وی اضافه کرد : در سفر دولت سیزدهم به گلستان در حوزه احرهی طرح هادی روستایی ۹ هزار میلیارد ریال پیشنهاد شده بود.
وی پیگیری در شتاب بخشیدن به صدور سند مالکیت در ۶۰۰ روستای دارای سکنه را از دیگر برنامه های مهم این اداره کل برشمرد و گفت : با برنامه ریزی صورت گرفته و همکاری و همراهی دستگاههای مرتبط طی ۳ سال آینده، صدور سند مالکیت برای ساکنان انجام شود.
حسینی همچنین با تاکید بر تامین‌ زمین در مناطق روستایی استان برای اجرای طرح جهش تولید مسکن ، از همکاری کارشناسان و مسوولان دستگاههای مرتبط قدرداتی کرد.
امام جمعه شهر انبارالوم بخش وشمگیر از توابع شهرستان اق قلا با گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر ، گفت: دولت سیزدهم هم سیره این شهیدان را در دستور ارائه خدمات خود قرار داده است.
حجت الاسلام جلیل دماوندی از توجه مسوولان استان در رفع مشکلات مردم این بخش از جمله ساخت مسکن محرومان در روستای وحدت اسلامی و جمع آوری آب بندان غیرمجاز بر روی رودخانه گرگان رود قدردانی کرد .
در حاشیه این مراسم که مجید جودی معاون بنیاد مسکنانقلاباسلامیکشور و استاندار گلستانحضور داشتند، ۲۰ خانه در روستای وحدت اسلامی بهره برداری و عملیات ساخت ۲۰۰ خانه برای جوانان این روستای مرزی و محروم با ۴۰۰ میلیارد ریال آغاز شد .
گلستان رتبه دوم کشوری را به لحاظ جمعیت روستایی در اختیار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.