یکهزار و ۵۲۲ تن فرآورده‌های خامی از استان یزد صادر شد

به گزارش ایرنا علی فاتحی نیا روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این میزان فرآورده های خامی شامل یکهزار و ۲۰۰ تن پا و پنجه مرغ ، ۵۰ تن آلایش غیرخوراکی ، ۷۷ تن پودر گوشت، ۴۶ تن محصولات لبنی و ۱۴۹ تن دنبه گوسفندی است.

وی با بیان اینکه همچنین در این مدت ۳۹ هزار و ۷۸۰ جلد سالامبور گوسفندی هم صادر شده است اظهار کرد: این فرآورده های خامی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، آسیای میانه ، چین ، روسیه و دیگر کشورها ارسال شد.

فاتحی نیا در ادامه به فعالیت های اداره کل دامپزشکی استان در زمینه واکسیناسیون در راستای پیشگیری از بیماری های دامی اشاره کرد و گفت: در مدت یاد شده ۴۵ هزار و ۲۸۳ راس دام سنگین و ۱۰۲ هزار و ۲۸۸ مورد دام سبک علیه بیماری تب مالت واکسینیه شدند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۱۳ هزار و ۴۱۵ مورد واکسیناسیون آبله "بز" و ۳۲۳ هزار و ۴۶۱ مورد واکسیناسیون آبله گوسفندی و افزون بر ۵۳۵ هزار راس دام علیه تب برفکی واکسینیه شدند.

فاتحی در ادامه افزود: همچنین در مدت یاد شده ۷۸۹ قلاده سگ صاحب دار علیه بیماری هاری و ۷۷۰ هزار و ۶۸۹ مورد دام سبک علیه طاعون نشخوار کنندگان کوچک واکسینه شدند.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد با اشاره عملیات خونگیری و پایش دام های استان به منظور شناسایی و حذف دام های بیمار تصریح کرد: در این زمینه سه هزار و ۹۵۱ راس اسب تست مشمشه و ۵۹ هزار و ۲۹۵ راس دام سنگین تست سل صورت گرفت که در این زمینه در بیمار مشمه مورد مثبتی گزارش نشد اما ۳۷ دام مبتلا به سل شناسایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.