رفع مشکلات ۲۸۶ واحد تولیدی و ایجاد بازارچه‌های ملوانی در استان هرمزگان

به گزارش گروه استان های ایرنا، یکسال از سپردن سکان اداره کشور به دولت سیزدهم می‌گذرد، دولتی که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و با شعار «دولت مردمی، ایران قوی» کار خود را آغاز کرد و به اذعان بسیاری از کارشناسان و ناظران، در تاریخ دولت‌های پس از انقلاب، هیچ دولتی به‌اندازه دولت سیزدهم و آیت‌الله رئیسی میراث‌دار مشکلات، ضعف‌ها و کاستی‌های برجای‌مانده از دولت پیش از خود نبوده است.

وضعیت بد شاخص‌های کلان اقتصادی، کسری بودجه، کاهش ارزش پول ملی، تورم بالا و بسیاری دیگر از چالش‌ها که ماحصل سیاست‌گذاری‌ها و اقدامات نادرست‌ سال‌های پیش از ۱۴۰۰ بود شرایطی را رقم زد که به گفته آیت‌الله رئیسی در اولین حضور وی در جلسه هیات دولت که با وزرای دولت قبل برگزار شد، نخستین چالش پرداخت حقوق مردادماه بود!

با این حال گرچه چالش‌ها بسیار زیاد بوده و هست، اما با همت مسئولان دولت سیزدهم اعم از رئیس جمهور، وزرا و سایر ارکان دستگاه اجرایی، طی یکسال گذشته علاوه بر رفع بسیاری از چالش‌های گذشته و تلاش برای ریل‌گذاری صحیح برای حرکت به سوی شرایط بهتر، اقدامات ارزشمندی نیز در حوزه‌های مختلف عملکردی صورت گرفته است که به نظر می‌رسد با گذشت یک سال از استقرار دولت اکنون نوبت به بازخوانی آن رسیده است.

در این گزارش به مهمترین اقدامات استان هرمزگان برای تحقق وعده های دولت سیزدهم خواهیم پرداخت.

نگاهی به گزارش دستاوردها، اقدامات و فعالیت های مهم استانداری های سراسر کشور در سال نخست دولت سیزدهم که توسط وزارت کشور منتشر شده، نشان می دهد که طرح هوشمند سازی شهر بندرعباس با نصب و راه اندازی۴۸ سامانه هوشمند نظارتی (۸ سامانه ساختار یافته و ۴۰ سامانه تشخیص پلاک و چهره(از اقدامات انجام شده در استان است که نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته ۳۳درصد رشد داشته است.

اجرای این طرح باعث ارتقاء ضریب ایمنی و امنیتی شهروندان، کاهش تخلفات رانندگی و تصادف ناشی از سرعت غیرمجاز شده است.

افتتاح بازارچه ملوانی هرمز برای اولین بار ‌در استان و افتتاح بازارچه ملوانی پارسیا با عرضه ۱۵ قلم انواع کالای مشمول از جمله اقدامات انجام شده در ماه های اخیر است.

رفع مشکلات ۲۸۶ واحد تولیدی و ایجاد بازارچه‌های ملوانی در استان هرمزگان

مشکلات ۲۸۶ واحد تولیدی در ماه های اخیر رفع شده که افزایش تولیدات صنعتی را رقم زده است.

ثبت طرح‌های سرمایه گذاری خارجی و جذب سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۳.۵ میلیون دلار برای چهار طرح، تخصیص هشت هزار و ۲۰۰ تن قیر رایگان به شهرداری ها و بهسازی معابر و صادرات ۲۲۰ میلیون دلار محصولات کشاورزی از اقدامات انجام شده در سال نخست فعالیت دولت سیزدهم است.

نصب و راه اندازی ۳ دستگاه آب شیرین کن در اماکن و پاسگاه های مرزی و اجرای طرح‌های استانی و کشوری سلاح و مهمات از اقدامات انجام شده در یک سال اخیر است که افزایش حدود ۳ درصدی کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل را در پی داشته است. این اقدامات ضریب امنیتی استان را افزایش داده است.

همچنین بازسازی ۸۱ کلاس درس و ساخت ۴ کلاس و بهسازی تاسیسات بهداشتی در ۸ ساختمان مدرسه در شهرستان بندرعباس با جذب ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان امور پناهندگی نروژی از اقدامات صورت گرفته در ماه های اخیر است که برای اجرای آنها ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار جذب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.