رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: زحمات پزشکان مناطق محروم ویژه‌تر جبران شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین شیبانی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت روز پزشک و روز داروسازان که با حضور رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در تالار پورسینا دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد، اظهار داشت: گستردگی خاصی که در حوزه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود وجود دارد سبب شده تا این دانشگاه به جمعیتی با پراکندگی بسیار و با چند فرهنگ خدمت ارائه دهد.

وی افزود: پزشکی که در کالپوش شهرستان میامی حضور دارد شاید از ابتدایی‌ترین مسائل رفاهی زندگی محروم است و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود چیز اضافه‌ای بابت این موضوع به آن‌ها نمی‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه برخی از مشکلات به صورت کشوری برای پزشکان وجود دارد، تصریح کرد: تعرفه‌های پزشکان واقعی نیست و همین تعرفه غیرواقعی وقتی قرار است به عنوان کارانه پرداخت شود سقفی برایش در نظر گرفته می‌شود، پلکانی برای آن تعیین می‌کنند که در نهایت وقتی به دست پزشک می رسد کمتر از ۴۰ درصد کارکرد او است و در نهایت ۳۵ درصد مالیات در زمان پرداخت هم از آن کسر می‌شود.

شیبانی با بیان اینکه این عوامل سبب شده تا در عمل انگیزه‌ای برای کارکردن حوزه درمان وجود نداشته باشد، اظهار داشت: در دوران کرونا با وجود اینکه فکر می‌کردیم مشکلی در تأمین نیروی انسانی داشته باشیم اما با حضور همکاران بهترین شاخص‌های درمان کرونا در کشور را در این دانشگاه رقم زدیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ابراز کرد: نبود هیچ بیمار فوتی کرونایی در بخش‌های بیمارستانی نشان می‌دهد که به تمام بیماران کرونایی نیازمند بخش مراقبت‌های ویژه تخت اختصاص داده شده است.

در این نشست رییس سازمان نظام پزشکی شهرستان شاهرود، حسین صالحی مقدم به بیان برخی مشکلات موجود در این عرصه پرداخت.

در این آیین از خدمات تعدادی از پزشکان، پرستاران و داروسازان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تقدیر شد.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود است.

دانشکده‌های پزشکی، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی و بهداشت با بیش از ۲ هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود فعال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.