جامعه با گسترش فرهنگ کتابخوانی در برابر انحطاط های فکری واکسینه می شود/ مردم را با کتاب آشتی دهیم

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید محمود حسینی پور روز دوشنبه در حاشیه افتتاح کتابخانه شهیدان معلمی در شهرستان جویبار افزود: کتاب یکی از موثرترین واکسن ها برای پیشگیری از انحطاط و انحراف در جامعه است؛ هر چند شاهدیم که جریانات فکری شیطانی از بستر کتاب برای انحرافات جامعه تلاش کردند و هزینه های کلان نیز صرف این امر انجام داده اند.

وی ادامه داد: شبکه های مختلف دشمن با تولیداتی که در حوزه کتاب انجام می دهند سعی دارند که جامعه را نسبت به حقیقت دور کنند.

استاندار مازندران گفت: در جامعه ای که کتابخوانی باشد بزهکاری ، انحراف و انحطاط کم خواهد شد و رشد و تعالی محقق می شود.

حسینی پور بیان کرد: یکی از مباحث امروز تکثیر کتابخانه است ولی مهمتر از آن باید تلاش کنیم که فرهنگ کتابخوانی را در جامعه تزریق کنیم و می بایست از شیوه های جدید برای گسترش کتابخوانی استفاده شود.

به گفته وی، اقدام آیت الله معلمی به عنوان پدر ۲ شهید برای ساخت کتابخانه در شهرستان جویبار را می توان خط فکری لحاظ کرد که از این طریق الگویی را پایه گذاری کرده اند برای کسانی که بدنبال آگاهی جامعه هستند و پیشگیری از انحرافات را مورد نظر دارند .

تزریق نشاط و شادابی با ترویج مطالعه

نماینده عالی دولت گفت: شهری که در آن مطالعه و کتابخوانی وجود داشته باشد عقب ماندگی را نخواهیم داشت و با مطالعه کردن پویایی و نشاط در جامعه ایجاد می شود.

حسینی پور با اشاره به اینکه مازندران مقصد گردشگران پرشماری از کشور است ، بیان کرد: حضور گردشگران علاوه بر مزایایی که دارد به همراه خود مسائلی از جمله ورود فرهنگ های مختلف دارد که در مسیر گردشگری نباید تحت تاثیر قرار بگیرد.

وی اقدام برای ساخت کتابخانه را راهی برای مقابله با افکار انحطاطی و انحرافی دانست و افزود: در صورت اینکه این حرکت به صورت آهسته انجام شود باعث ایجاد ضرر بسیاری خواهد شد .

استاندار مازندران با اشاره به اینکه هدفگذاری دشمنان بر روی جوانان و نوجوانان است، گفت: استمرار حرکت ساخت کتابخانه ها راهی برای مقابله با جریانات منحط فکری به شمار می رود.

حسینی پور از اداره کل کتابخانه های عمومی استان خواست تا با بکارگیری روش های جدید زمینه آشتی دادن مردم با کتاب را ایجاد کنند تا زمینه ایجاد انگیزه و رغبت جوانان برای کتابخوانی فراهم شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مردم مازندران از ضریب هوشی بالاتری برخوردار هستند می بایست با بهره گیری از این ظرفیت برای مقابله با فرهنگ های منحط استفاده کنیم.

مردمی سازی ، ماندگارترین دستاورد دولت رجایی

نماینده عالی دولت در استان مازندران گفت: به رغم دوره کوتاه فعالیت دولت شهید رجایی که مدت آن ۲۶ روز بود اما از دولت های ماندگار در کشور به شمار می رود و یکی از ماندگارترین دستاوردهای دولت شهید رجایی انجام خدمات زیاد به مردم بود که این دولت را مردمی و اثرگذار کرده است.

حسینی پور بیان کرد: در انقلاب ایران هر کسی می خواهد فعالیت های خودش را خوب جلوه بدهد تبلیغ می کند که کار و شیوه ما همچون شهید رجایی است.

وی یکی از مهمترین مولفه های دولت شهید رجایی را نهادینه کردن مردمی سازی حکمرانی اسلامی دانست و گفت: مسوولان باید به گونه ای عمل کنند که مردم احساس کنند که مدیران و مسوولان در کنار آنها هستند و آنها را درک می کنند .

حسینی پور اضافه کرد : امام خمینی الگوی مبتنی بر تفکر حضرت علی (ع) پیاده کرد و حکمرانی اسلامی و مردمی سازی حکومت اسلامی نه تنها در جغرافیای ایرانی در جغرافیای مستضعفان جهان ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) توانست همه ابرقدرت های جهان را به چالش بکشاند و شهید رجایی یکی از شاگردان مکتب امام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.