تعاون روستایی قزوین بیش از ۵۰۰ هزار تن نهاده،آرد و کود توزیع کرد

شهرام رحمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت هفته دولت به تشریح خدمات ارایه شده تعاون روستایی قزوین به جامعه کشاورزان و روستاییان، اشاره کرد و افزود: طی سال گذشته، ۳۶۹ هزار و ۲۴۰ تن نهاده های دامی بین تولیدکنندگان دام و طیور توزیع شده است.

مدیر تعاون روستایی استان قزوین همچنین اظهار داشت: در مدت یاد شده همچنین ۳۹ هزار و ۵۶۴ تن آرد و ۳۱ هزار و ۹۶۲ لیتر سموم شیمیایی در اختیار روستاییان و کشاورزان قزوینی قرار گرفته است.

این مسوول گفت: در سال گذشته ۶۱ هزار و ۸۷۸ تن انواع کودهای شیمیایی، آلی و ریزمغذی تامین شد و در اختیار کشاورزان قزوینی قرار گرفت.

مدیر تعاون روستایی استان قزوین در ادامه به آمار توزیع مواد سوختی از سوی شبکه تعاون روستایی بین روستاییان قزوین اشاره کرد و گفت:در یکسال گذشته ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر انواع سوخت شامل بنزین، نفت سفید، گازوئیل و گاز میان جامعه هدف توزیع شده است.

خرید توافقی بیش از ۴۰۵ هزار تن محصول از کشاورزان قزوینی

این مسوول گفت: خرید توافقی ۴۰۵ هزار و ۷۸۲ تن انواع محصولات کشاورزی و دامی نیز از دیگر خدمات ارایه شده تعاون روستایی قزوین به کشاورزان و روستاییان در طی یک سال اخیر بوده است.

مدیر تعاون روستایی استان قزوین اظهار داشت: خرید توافقی محصولات از کشاورزان نقش مهمی در حمایت از کشاورزان و کنترل و تنظیم بازار محصولات اساسی دارد.

این مسئول با اعلام اینکه در این مدت بیش از ۷۴ هزار تن گندم و هفت هزار و ۲۲۱ تن کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان استان قزوین خریداری شده است، گفت: هدف از خرید تضمینی گندم و کلزا ذخیره سازی قابل اتکای محصولات استراتژیک و ایجاد تعادل در نظام تولید، حمایت از کشاورزان، تقویت تولید داخلی و جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان است.

رحمانی با بیان اینکه استان قزوین در تامین میوه شب عید و ایجاد ثبات در این بخش از بازار پیشتاز و موفق بود، افزود: در همین راستا در نوروز 1401 حدود ۷۰۰ تن پرتقال و ۳۵۰ تن سیب زرد و قرمز در بیش از ۷۰ غرفه در مناطق مختلف شهر قزوین توزیع شد.

مدیر تعاون روستایی استان قزوین در ادامه از حسابرسی سالیانه و عملیاتی ۱۳۰ اتحادیه و شرکت تعاونی در این مدت خبر داد و گفت: حسابرسی سالیانه و عملیاتی از اتحادیه ها، شرکت های تعاونی روستایی، تولید، کشاورزی و زنان استان قزوین به منظور مشخص شدن عملیات مالی شبکه انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.