تحقق وعده رییس جمهور/ خط انتقال آب چاه ژرف ۳ منطقه سیستان افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- طرح شیرین‌سازی و خط انتقال آب چاه ژرف شماره سه منطقه سیستان امروز دوشنبه گرامیداشت ششمین روز از هفته دولت با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور به منظور رفع بخشی از کمبود آب آشامیدنی شهر و روستاهای شهرستان نیمروز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا طرح شیرین سازی آب چاه ژرف سه منطقه سیستان به صورت دانش بنیان در راستای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب و قول رییس جمهور در سفر شهریورماه پارسال به منطقه سیستان برای تامین آب آشامیدنی پایدار امروز با حضور سورنا ستاری افتتاح شد.

همچنین در قالب طرح محرومیت زدایی با مشارکت نیروی زمینی سپاه خط انتقال به طول پنج کلیومتر با لوله ۲۵۰ پلی اتیلن به بهره برداری رسید.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان؛طرح شیرین‌سازی آب چاه ژرف شماره ۳ منطقه سیستان به منظور رفع بخشی از کمبود آب شرب شهر و روستاهای شهرستان نیمروز گرامیداشت هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

علیرضا قاسمی اظهارداشت: همزمان با بهره‌برداری از چاه ژرف شماره ۳، یک واحد آب‌شیرین‌کن به ظرفیت ۱۰۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز به همراه خط انتقال وارد مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اتصال خط انتقال به شبکه آب روستایی و شهری در شهرستان نیمروز، کمبود بخشی از آب آشامیدنی اهالی این شهرستان برطرف خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: فاز نهایی آب شیرین‌کن به ظرفیت ۲۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز تا پایان سال به بهره‌بهرداری می‌رسد.

وی با بیان این که حجم سرمایه‌گذاری این پروژه ۵۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات خرید تضمینی آب وزارت نیرو تامین اعتبار شده ادامه داد: به منظور بهره‌برداری از آب شیرین در شبکه و با وجود شرایط نامساعد هوا، طی ۲ هفته خط انتقالی به طول پنج کیلومتر، توسط شرکت آبفا و با همکاری نیروی زمینی سپاه و قرارگاه قدس جنوب شرق در قالب طرح محرومیت‌زدایی اجرا شد.

قاسمی با اشاره به این که برای راه‌اندازی این خط ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است، ابراز امیداوری کرد: با توجه به برنامه های دولت سیزدهم و ادامه حفاری و شیرین سازی در سیستان، عدم وابستگی به آب های مرزی را شاهد باشیم.

 • آخرین جزییات تعیین‌تکلیف نیروهای شرکتی ادارات از زبان معاون رییس‌جمهور

  آخرین جزییات تعیین‌تکلیف نیروهای شرکتی ادارات از زبان معاون رییس‌جمهور

  کرمان – ایرنا- معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور…

 • رییس سازمان انرژی اتمی: هدف از مذاکرات برجام رفع اتهامات علیه کشور و لغو تحریم ها است

  رییس سازمان انرژی اتمی: هدف از مذاکرات برجام رفع اتهامات علیه کشور و لغو تحریم ها است

  خرم‌آباد – ایرنا – معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی گفت:…

 • وزیر آموزش و پرورش: دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه جامع تبدیل می‌شود

  وزیر آموزش و پرورش: دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه جامع تبدیل می‌شود

  شهرکرد-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان…

 • خواسته مشترک ۲ مدیر اقتصادی هرمزگان: آیین نامه‌های قبلی واردات احیا شود

  خواسته مشترک ۲ مدیر اقتصادی هرمزگان: آیین نامه‌های قبلی واردات احیا شود

  بندرعباس – ایرنا – ناظر گمرکات هرمزگان و مدیرکل اموال تملیکی این…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.