تحقق مصوبه سفر رییس جمهور / کتابخانه مرکزی خرم آباد به بهره برداری رسید

به گزارش ایرنا کلنگ ساخت کتابخانه مرکزی خرم‌آباد سال ۱۳۸۱ بر زمین زده شد، این کتابخانه در زمینی به مساحت هشت هزار متر و در ۲ فاز اجرا شده است که برای تکمیل آن تاکنون بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

فاز نخست آن شامل کتابخانه، سالن مطالعه، بخش نابینایان و ناشنوایان و کلاس‌های مربوط به کتابخانه و فاز دوم شامل بخش اداری و سالن آمفی تئاتر است.

در حال حاضر در استان ۱۸ هزارمتر مربع فضای کتابخانه‌ای وجود دارد و با بهره‌برداری از این پروژه فضای کتابخانه‌های استان به ۲۶ هزار متر مربع خواهد رسید.

کتابخانه مرکزی خرم آباد یکی از چندین طرح فرهنگی لرستان است که روندی بسیار کند اجرایی را طی سال های گذشته پشت سرگذاشته، تقریبا در هر شهرستان استان نیز یک پروژه کتابخانه ای نیمه تمام در انتظار تخصیص اعتبار است که خوشبختانه در جریان سفر رییس جمهور به این استان طرح کتابخانه مرکزی خرم آباد به عنوان یکی از مصوبات سفر مورد توجه قرار گرفت و تاکنون و اعتباراتی نیز به این طرح اختصاص یافته است.

کلنگ زنی طرح تولید کاغذ از سنگ در ازنا، افتتاح تصفیه خانه منطقه ویژه اقتصادی ازنا، بهره برداری از پنج کیلومتر مسیر چهارخطه ازنا – شازند از برنامه های سفر محمد اسلامی می‌باشد.

همچنین حضور در گلزار شهدای الیگودرز، افتتاح پارک خانواده، افتتاح ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کلنگ زنی پروژه آلیاژ فخر الیگودرز با ظرفیت هفت هزار تن و بهره برداری از طرح آبیاری نوین در سطح ۱۴۰ هکتار اراضی شهرستان الیگودرز از دیگر برنامه‌های سفر معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی خواهد بود.

۴۳۲ طرح عمرانی و اقتصادی با ۲ هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان، هفته دولت امسال در استان کلنگ زنی یا بهره‌برداری می‌ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.