تبدیل اشتهارد به کارگاه عمرانی اقدام عملی دولت سیزدهم + فیلم

شهرستان اشتهارد با فعالیت دهها برند ملی و شرکت ها و صنایع مخلتف توانسته سهمی عظیمی را در تولید، اشتغال و توسعه اقتصادی کشور ایفا کند.
امروز در سال تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرین در شهرستان اشهارد علاوه بر فعالیت ۳۷ شرکت دانش بنیان شاهد اخذ مجوز برای ۲۷ شرکت دیگردانش بنیان هستیم تا گام های موثرتری در تولید ثروت از علم وتحقق شعارسال برداشته شود .
به گزارش حوزه استان های ایرنا، یکسال از سپردن سکان اداره کشور به دولت سیزدهم می‌گذرد، دولتی که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و با شعار «دولت مردمی، ایران قوی» کار خود را آغاز کرد و به اذعان بسیاری از کارشناسان و ناظران، در تاریخ دولت‌های پس از انقلاب، هیچ دولتی به‌اندازه دولت سیزدهم و آیت‌الله رئیسی میراث‌دار مشکلات، ضعف‌ها و کاستی‌های برجای‌مانده از دولت پیش از خود نبوده است.
وضعیت بد شاخص‌های کلان اقتصادی، کسری بودجه، کاهش ارزش پول ملی، تورم بالا و بسیاری دیگر از چالش‌ها که ماحصل سیاست‌گذاری‌ها و اقدامات نادرست‌ سال‌های پیش از ۱۴۰۰ بود. شرایطی را رقم زد که به گفته آیت‌الله رئیسی در اولین حضور وی در جلسه هیات دولت که با وزرای دولت قبل برگزار شد، نخستین چالش پرداخت حقوق مردادماه بود.
با این حال گرچه چالش‌ها بسیار زیاد بوده و هست، اما با همت مسوولان دولت سیزدهم اعم از رییس جمهور، وزرا و سایر ارکان دستگاه اجرایی، طی یکسال گذشته علاوه بر رفع بسیاری از چالش‌های گذشته و تلاش برای ریل‌گذاری صحیح برای حرکت به سوی شرایط بهتر، اقدامات ارزشمندی نیز در حوزه‌های مختلف صورت گرفته است که به نظر می‌رسد با گذشت یک سال از استقرار دولت مردمی اکنون نوبت به بازخوانی آن رسیده است
برهمین اساس فرماندار شهرستان اشتهارد با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز البرز به مناسبت گرامیدشت هفته دولت به تشریح برخی از اقدامات دولت سیزدهم دراین شهرستان طی یکسال گذشته پرداخت و افزود: از ویژگی های اشتهارد نرخ بیکاری صفر دراین شهرستان است بطوریکه درحال حاضر به ۲ هزار نیروی کاربرای اشتغال درواحدهای تولیدی نیاز داریم.

ابراهیم کردلو افزود: اشتهارد نه تنها در صنعت بلکه در کشاورزی،دامپروری،میراث فرهنگی و گردشگری، از جمله کاشت پسته، پنبه،تولیدتخم مرغ و مرغداری رتبه های خوبی رادراستان به خود اختصاص داده است .
فرماندار اشتهارد به نگاه ویژه دولت سیزدهم به این شهرستان اشاره کرد و افزود: یکی از موانع توسعه در اشتهارد کمبود آب، برق ومشکلات راه بوده که تامین منابع آبی در دستور کار دولت قرار گرفت.
کردلو بیان داشت: امروز در دولت آیت الله رییسی شهرستان اشتهارد تبدیل به کارگاه عمرانی شده و پروژه های نیمه تمام که سالها غیرفعال بود یکی پس از دیگری آغاز و طی امسال و سال آینده به اتمام می رسد.
وی اضافه کرد: مشکل آب شرب مردم اشتهارد با توجه به شرایط اقلیمی خاص این شهرستان و کویری بودن آن جدی بوده که موفق شدیم با اخذ مجوز ماده ۲۳ انتقال آب از حق آبه سد طالقان(رینگ شهرهای غرب البرز) و انتخاب پیمانکار اقدامات موثری در این زمینه داشته باشیم .
فرماندار اشتهارد با اعلام اینکه با حمایتهای استاندار البرز پروژه انتقال آب به این شهرستان کلنگ زنی شده گفت: برای اجرای این پروژه ۲۰۷ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شدو درحال حاضر۱۷ کیلومتر درحوزه اشتهارد حفاری ولوله گذاری شده است.
کردلو در ادامه به موضوع انتقال پساب از تصفیه خانه ماهدشت به اشتهارد و سرمایه گذاری ۳۰۰میلیاردی انجام شده توسط بخش خصوصی دراین زمینه برای تامین آب مورد نیازبخش کشاورزی و صنعت مورد نیاز پرداخت .
وی افزود: این پروژه نیز دارای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی است و با بهره برداری از پروژه های انتقال آب شرب و پساب مشکل مردم شریف اشتهارد تا ۱۵ سال آینده مرتفع می شود .
فرماندار اشتهارد یکی دیگر از نیازهای شهرستان را برای شتاب دهی بیشتر به چرخه اقتصاد آن تامین برق خواند و گفت: سه پست برق برای این منظور پیش بینی شده در شهرهای صنعتی کوثر، امید البرز و اشتهارد. پیش بینی شده است.

کردلو یادآور شد: تابستان امسال با مدیریت بار و برنامه ریزی دقیق اعتراض در قطعی برق از سوی صاحبان صنایع را نداشتیم .
کشته شدن ۲۷ نفر در محور ماهدشت، اشتهارد
کردلو همچنین به کشته شدن ۲۷ نفر در راه های شهرستان اشتهارد درسال گذشته اشاره کرد و افزود: این مهم نیز به دغدغه جدی برای مسوولان تبدیل شده بود بنابراین با رایزنی های صورت گرفته و دستور استاندار البرز توانستیم اعتبارات خوبی را برای رفع نقاط حادثه خیز و بهسازی راه های این شهرستان کسب کنیم .
وی ادامه داد: ۳۶ میلیارد تومان برای بهسازی راه های اشتهارد در فاز اول و دوم برای بهسازی و روکش آسفالت، ۱۵ میلیارد تومان برای بهسازی راه های روستایی و ۱۰ میلیارد برای اجرای طرح تقاطع غیرهمسطح در ورودی شهر اشتهارد در نظر گرفته شد.
اشتهارد با بهره برداری از ۴۵پروژه به استقبال هفته دولت رفت
فرماندار اشتهارد رهاورد هفته دولت را برای این شهرستان بهره برداری از ۴۵ پروژه خواند و افزود: از مجموع این تعداد پروژه ۲۳ پروژه مربوط به بخش دولتی با اعتباری بالغ بر۱۲۶ میلیارد تومان و ۲۲ پروژه مربوط به بخش خصوصی وصنعت با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای یک هزار و ۴۳۱ نفر است .
کردلو با اعلام اینکه تمرکز دولت سیزدهم براتمام پروژه های نیمه تمام است گفت: اما از اجرای پروژه های جدید برای توسعه هرچه بیشتر شهرستان نیز غافل نبوده ایم به طوریکه چهار پروژه در شهرستان اشتهارد در هفته دولت کلنگ زنی می شود .
افتتاح چهار کارخانه بزرگ ، افتتاح سالن چند منظور هلال احمر، افتتاح گلخانه ، کلنگ زنی مدرسه ۹ کلاسه ، ۲ پروژه بوم گردی و گردشگری از جمله طرح هایی بودند که فرماندار اشتهارد به آنها اشاره داشت.
کردلو در ادامه گفت: امسال ۹۷ میلیارد تومان بودجه برای اتمام طرح های نیمه تمام از محل اعتبارات تملک دارایی پیش بینی شده و در مصوبات سفر رییس جمهور به استان البرز اعتبارات خوبی مدنظر قرار گرفته است .
وی ،تکمیل راه اصلی ماهدشت به اشتهارد و بهسازی آن ، بهسازی جاده اشتهارد ، احداث مدرسه ۱۲ کلاسه و افتتاح پمپ بنزین ، تکمیل سالن ورزشی بانوان ، مرمت اماکن میراث فرهنگی را از دیگر پروژه های هفته دولت خواند .
فرماندار اشتهارد در پایان با اعلام شروع کار مطالعاتی فاضلاب شهراشتهارد با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان آن را از رهاوردهای سفر رییس جمهور به استان البرز بیان داشت.
برپایی میز خدمت صنعت هر ۱۵ روز یکبار در شهرکهای صنعتی اشتهارد
کردلو از برپایی میزخدمت صنعت هر ۱۵ روز یکبار در شهرکهای صنعتی شهرستان خبرداد و افزود: این میز خدمت هر بار در یکی از شهرکها با حضور مدیران دستگاههای خدمات رسان گذاشته می شود.
وی افزود: در این میز خدمت که کار نوینی در سطح استان البرز است تلاش می شود به صورت میدانی و از نزدیک مسایل و مشکلات صنایع مورد بررسی میدانی قرار گیرد .
فرماندار اشتهارد تاکید کرد: با توجه به پتانسیل ها و قابلیت های صنعت و تولید در اشتهارد برآن هستیم تا هرچه بیشتر از وجود برندهای مختلف ملی که شمار آنها در استان البرز به ۱۵۰ مورد می رسد برای توسعه استان بهره بگیریم .
وی یاد آورشد: اشتهارد قطب صنعت استان البرز و کشور محسوب می شود و در حوزه توسعه صنعت و رونق تولید نقش مهمی را در توسعه کشور ایفا می کند بنابراین با رایزنی های صورت گرفته در تلاش برای پیشرفت هرچه بیشتر آن هستیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.