بیش از ۲۷ میلیارد تومان طرح کشاورزی ملایر در هفته دولت به ثمر نشست

«سیدمهدی میرباقری» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با عملیاتی شدن این طرح‌ها، زمینه اشتغال برای ۳۶ نفر ایجاد شده است.

وی افزود: از این تعداد ۱۵ طرح در بخش آب و خاک با اعتبار هشت میلیارد و ۱۴۶ میلیون تومان و اشتغالزایی ۲۲ نفر به مساحت ۴۳۴ هکتار به بهره‌برداری رسید.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر بیان کرد: با اجرای ۱۵ طرح در بخش آب و خاک، ۳۷۶ هکتار آبیاری کم‌فشار و ۵۸ هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی این شهرستان اجرا شد.

میرباقری افتتاح یک طرح شیلات با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان را از دیگر طرح های افتتاح شده عنوان کرد و ادامه داد: عملیات اجرایی واحد پرورش ماهی سردآبی در روستای جوزان از سال ۱۳۹۹ آغاز شد و ظرفیت تولید آن سه میلیون قطعه در سال است.

وی گفت: طرح تولیدات دامی واحد پرورش «بز سانن» در روستای شیرین‌آباد با ظرفیت ۲۰۰ راس از دیگر طرح‌های قابل افتتاح بود که با سه میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان اعتبار و اشتغالزایی پنج نفر به بهره‌برداری رسید.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر بومی‌سازی بهترین نژاد شیری جهان و بهره‌وری بالاتر از منابع، تولید ۴۰ تُن شیر و هشت تُن گوشت قرمز در سال، چند قلوزایی و بازده تبدیل خوراک ۹۵ درصد را از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

میرباقری همچنین به افتتاح یک طرح صنایع تبدیلی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی هفت نفر اشاره و بیان کرد: علاوه بر ۱۸ طرح افتتاح شده، عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای به مساحت ۵۲ هکتار در اراضی روستای حسین‌آباد ناظم با حجم سرمایه‌گذای بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان با میزان تولید سالانه ۱۴ هزار تُن و اشتغالزایی ۴۵۰ نفر توسط بخش خصوصی آغاز شد.

به گزارش ایرنا؛ مساحت اراضی آبی شهرستان ملایر ۳۷ هزار و ۵۲۰ هکتار و مساحت اراضی باغی ۱۶ هزار و ۶۱۶ هکتار است که در مجموع کل اراضی کشاورزی آبی و دیم این شهرستان حدود ۶۰ هزار هکتار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.