بزرگترین واحد بوجاری جنوب آذربایجان غربی در تکاب افتتاح شد

به گزارش ایرنا، فرماندار تکاب عصر یکشنبه در آیین بهره‌برداری از این طرح اظهار کرد: این واحد بزرگ بوجاری گندم و بسته بندی غلّات و حبوبات و دانه بندی بذر با ظرفیت ۶ تُن در ساعت در کنار سیلوی ۳۰ هزار تُنی این شهرستان احداث شده است.

اسماعیل حیدری آزاد افزود: این واحد بوجاری با ۷۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت یک هزار مترمربع احداث و با افتتاح آن برای پنج نفر زمینه اشتغال پایدار فراهم شده است.

وی با اشاره به افزایش میزان خرید گندم از کشاورزان این شهرستان در سال زراعی جاری اضافه کرد: امسال تاکنون بیش از ۲۰ هزار تُن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان منطقه خریداری شده که نسبت به سال گذشته ۶۲۰ درصد افزایش یافته است.

فرماندار تکاب با اشاره به سیاست‌های دولت سیزدهم برای توسعه کشاورزی گفت: هدف گذاری بعدی در بخش توسعه صنایع کشاورزی این شهرستان احداث کارخانه آرد در منطقه است که در این زمینه از بخش خصوصی حمایت می‌کنیم تا تکاب در تامین آرد از شهرهای اطراف بی نیاز شود.

وی یادآور شد: افتتاح و کلنگ زنی ۱۵۲ میلیارد تومان طرح توسعه ای در هفته دولت امسال در تکاب که اعتبارهای آن در ۶ ماه گذشته جذب و هزینه شده است امری بی سابقه است.

فرماندار تکاب ادامه داد: بسیاری از طرح‌هایی که در هفته دولت افتتاح می‌شود، پروژه‌های نیمه تمام و رها شده‌ای بود که در این دولت تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

تکاب در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و بیش از ۶۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی با ۹۰ درصد کشت گندم دیمی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.