بخشدار مرکزی شهرستان ری: انبارهای جمع آوری زباله در روستاها تا یک ماه تخلیه شود

حمید شریفها روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جمع آوری و نگهداشت زباله در زمین های روستایی این بخش علاوه بر آلودگی محیط زیست و تجمیع حیوانات موذی، موجب آزار و اذیت ساکنان منطقه شده است.

وی یادآور شد: عده ای از شهروندان شهرری، زمین و خانه در مناطق روستایی دارند که خود ساکن آن نیستند و اقدام به اجاره آن به اتباع و جمع آوری کنندگان زباله می کنند.

شریفها اظهار داشت: تا یک ماه آینده این مناطق باید تخلیه و جمع آوری شود در غیر این صورت با همکاری دستگاه قضایی با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

بخشدار مرکزی شهرستان ری دیگر مشکل این بخش را در مناطق روستایی ساخت و ساز غیر مجاز و صدور مجوزهای غیر قانونی برای این نوع ساخت و ها اعلام کرد و گفت: متاسفانه تخلفات در این حوزه در سطح روستاها شکل گرفته است که باید مورد رسیدگی و برخورد قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: طی یک ماه گذشته با بازدید های ناشناسی که از مناطق روستایی این بخش انجام گرفت، تخلفات بسیاری مشاهده و کشف شد که به زودی با همکاری دستگاه قضایی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

شریفها روال قانونی برای هر نوع ساخت و ساز در روستاها را اعلام وارسال تقاضا به بنیاد مسکن دانست و گفت: بنیاد مسکن موقعیت اجرای پروژه، مدت زمان، وسعت و اعتبار آن را مورد ارزیابی قرار می دهد و در نهایت مجوز مورد نیاز صادر می کند.

وی اضافه کرد: گاه افراد به صورت غیر قانونی خود اقدام به صدور چنین مجوزهایی کرده اند و وضعیت نا مناسبی را در روستاها رقم زده اند که باید مورد رسیدگی و اصلاح قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.