امام جمعه فردیس :شادی و نشاط احتماعی باید با تفریح سالم ایجاد شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی روز دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس که در دفتر امام جمعه فردیس برگزار شد، افزود: وظیفه داریم تفریح سالم را در جامعه گسترش دهیم و شادی و نشاط را در جامعه ایجاد کنیم .

وی بیان داشت : ایجاد تفریح سالم وظیفه حکومت اسلامی است ضمن آنکه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و ورزش و جوانان اقداماتی انجام دهند تا جامعه سرحال و با نشاط داشته باشیم .

حسینی با اشاره به اینکه اکنون پارکها محیطی نیست که خانواده های متدین بتوانند از آنها استفاده کنند ، گفت: بخشی از تفریح سالم به پارک ها بر می گردد که محیط سالمی داشته باشد تا خانواده ها راحت بتوانند استفاده کنند .

وی اظهار داشت : امروز بسط و گسترش فرهنگ اختراعات و ابتکارات موجب ایجاد نشاط در بین نوجوانان و جوانان می شود که باید این قشر را در مسیر درست هدایت کرد.

امام جمعه فردیس از دستگاههای فرهنگی و اجرایی خواست برای جوانان طرح و برنامه داشته باشند و جوانان را حمایت کنند تا فضای جامعه پررونق و پر کار باشد؛ اگر این امکانات برای جوان مهیا شود نیازی نیست که دیگر به دنبال سیگار و اعتیاد بروند.

حسینی افزود: ما اگر تفریح سالم داشته باشیم آسیب های اجتماعی کاهش می یابد و یا برعکس اگر ما همه چیز را حرام کردیم کنسرت را ما نگفته ایم حرام است و جمع آوری شود بلکه طبق قانون و ملاک شرع و خلاف قانون نباشد.

اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در جامعه ادامه داد: دستگاه های فرهنگی می بایست مثل همیشه اهتمام ویژه ای در این خصوص داشته باشند.

شهردار فردیس نیز در این نشست گفت: ایجاد پارک بانوان می تواند در احیای روحیه و نشاط افزایی خانواده ها بسیار اثرگذار باشد که در همین راستا پارک ویژه بانوان در بوستان بهشت راه اندازی می شود.

محمدرضا احمدی نژاد افزود: با بهره‌برداری از این طرح بستر و ظرفیت مناسبی برای بهره‌گیری بانوان این شهر از فضاهای این چنینی فراهم می‌شود که یقیناً در ارتقای نشاط اجتماعی بین بانوان این شهر موثر خواهد بود.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس هم گفت: در این شهرستان ۲۲ هزار ورزشکار سازمان یافته اند؛ زیرساخت‌های ورزشی در فردیس ضعیف است باید از ظرفیت های سپاه و شهرداری ها استفاده شود.

سعید کولیوند افزود: سرانه ورزشی در فردیس برای هر نفر ۳۲ صدم مترمربع است این شهرستان بیشترین آمار ورزشکار کشور دارد ۳۵۰ باشگاه ورزشی در این شهرستان وجود دارد که کمبود سرانه ورزشی را پوشش می دهد.

وی بیان داشت: نبود سالن برای برگزاری مسابقات کشوری از جمله عمده مشکلات این شهرستان است که هنگام برگزاری مسابقات کشوری خانواده ها و اقشار مختلف مردم بتوانند حضور داشته باشند و در نشاط اجتماعی موثر است.

کولیوند افزود: اکنون ۲۰ ایستگاه ورزش صبحگاهی در بوستان های شهرستان فردیس زیر نظر هیات ورزش همگانی فعال هستند.

وی گفت: ۳۹ هیات ورزشی در فردیس فعال است و بیشترین همکاری را با مساجد در مناطق کم برخوردار داریم؛ استخرها و سالن های ورزشی را با هماهنگی اداره ورزش در اختیار این افراد می گذارند.

رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس نیز بیان داشت: این اداره هفت زمین چمن در مدارس دارد که برای اوقات فراغت دانش آموز در اختیار قرار می گیرد.

ابوالحسن معظمی گودرزی افزود: ۲ سالن ورزشی را در اختیار مدارس غیر دولتی که فضا برای ورزش دانش آموزان ندارند را قرار داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.